ساخت وبلاگ تایپیست - طراحی وب سایت - کامپیوتر کمک jazebeha.com دانلود فیلم ایرانی نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
چیزهایی که انسان های موفق هر روز به خود می گویند

کسب و کار

چیزهایی که انسان های موفق هر روز به خود می گویند

انسان‌های موفق هر روز چیزهایی را به خود Ù…ÛŒ‌گویند Ú©Ù‡ تمام ابعاد ذهنشان را فرامی‌گیرد Ùˆ با تکیه بر آن‌ها Ù…ÛŒ­ØªÙˆØ§Ù†Ù†Ø¯ مسیر درستی را انتخاب Ùˆ Ø·ÛŒ کنند. این افکار ما هستند Ú©Ù‡ ما را جهت‌دهی Ù…ÛŒ‌کنند Ùˆ بر ما تأثیر Ù…ÛŒ‌گذارند. اگر افکار ما مثبت باشد Ùˆ این افکار را مرتب به خود بگوییم Ùˆ تکرار کنیم، مطمئناً در مسیر رسیدن به موفقیت ما را Ú©Ù…Ú© خواهند کرد Ùˆ راه را برایمان هموار Ù…ÛŒ­Ú©Ù†Ù†Ø¯.

انسان های موفق

عمل انسان از افکار او نشاءت Ù…ÛŒ‌گیرد Ùˆ دستاورد Ùˆ نتیجه نهایی افکار ما نیست بلکه عمل ماست. موفقیت از ایده‌هایمان آغاز Ù…ÛŒ‌شود اما اینکه چطور از ایده‌هایمان برای رسیدن به هدف استفاده کنیم به خودمان بستگی دارد. برای اینکه متوجه شویم انسان‌های موفق با Ú†Ù‡ افکاری توانسته‌اند به این حد Ùˆ مرز از موفقیت برسند، در ادامه به شرح افکار Ùˆ اندیشه‌هایی Ú©Ù‡ انسان‌های موفق در خود پرورانده Ùˆ تقویت کرده‌اند، Ù…ÛŒ‌پردازیم.

Û±-«Ù…Ù† شاید نتوانم همه کارهایم را یک روزه انجام دهم اما اکنون هرآنچه بتوانم انجام Ù…ÛŒ‌دهم گرچه اندک»

هر انسانی برای موفقیت خود در زندگی ایده‌هایی دارد. شما برای موفقیت خود ایده، افکار Ùˆ اندیشه‌هایی دارید اما تا زمانی Ú©Ù‡ نتوانید آن‌ها را عملی کنید افکار شما دیده نمی‌شوند Ùˆ به چشم نمی‌آیند. شما هر از گاهی از عواقب عملی کردن ایده‌هایتان Ùˆ سود Ùˆ زیان‌های همراه آن Ù…ÛŒ‌ترسید Ùˆ از عملی کردن آن دست برمی‌دارید Ùˆ عقب Ù…ÛŒ­Ú©Ø´ÛŒØ¯.

در این هراسی Ú©Ù‡ وجودتان را فرا Ù…ÛŒ‌گیرد، کنترل را در دست‌گیرید Ùˆ نگذارید این ترس بر شما چیره شود. شما باید از ایده‌های کوچکتان شروع کنید Ùˆ آن‌ها را عملی کنید. ایده هر چقدر Ú©ÙˆÚ†Ú©‌تر باشد انجام دادن آن راحت‌تر است. شما نباید در ابتدا خود را خسته Ùˆ اذیت کنید. Ú©Ù…‌Ú©Ù… شروع کنید Ùˆ پیشرفت کنید. شروع کار به شما انگیزه ادامه تا به پایان رساندن آن کار را Ù…ÛŒ‌دهد.

Û²-«Ù…Ù† کارهای متفاوتی انجام Ù…ÛŒ­Ø¯Ù‡Ù… ایده‌ای است Ú©Ù‡ آن را باید در خود بپرورانید Ùˆ عملی کنید»

کارهایی در جامعه وجود دارد که دیگران برای انجام آن حاضر نیستند وقت بگذارند و انجام دهند. شما اکنون باید این کارها را برای خود در برگه ای لیست کنید و شروع به انجام دادن آن ها کنید. هر روز به این مساله فکر کنید و این کار ها را بیشتر و بیشتر انجام دهید. پس از چند هفته برای دیگران ناشناخته و غیر عادی خواهید بود و پس از یکسال متفاوت و خاص شناخته می شوید.

۳-پروراندن قدرت مقابله با ترس در خود

چیزهایی که در نظر ما سخت و ترسناک به نظر می رسند و ما از انجام آنها هراس داریم، آن اندازه سخت و ترسناک نیستند، فقط چون بار اول است که می خواهید با آن روبرو شوید اضطراب و استرس وجودتان را فرا می گیرد.یکی از بدترین نوع ترس، ترس از چیزهایی است که ما تابحال آن را انجام نداده ایم و شناختی از آن نداریم. وقتی کاری را انجام می دهیم که تابحال آن را انجام نداده ایم، شور و هیجانی وجودمان را فرا می گیرد زیرا دیگر قادر به انجام آن کار و کارهای مشابه با اعتماد به نفس بیشتری هستیم.

هراز گاهی به سراغ کارهایی بروید که قبلاً آنها را انجام نداده اید و برایتان انجام دادن آنها ترسناک است. مطمئناً راهی برای کنترل ترس و هیجاناتتان و غلبه بر آنها پیدا خواهید کرد. جمله من می توانم را با خود بارها تکرار کنید و اعتماد به نفستان و قدرت مقابله با مشکلات را در خود افزایش دهید.

۴-قدر دانی و تشکر از انسانها به خصوص آنهایی که دیگران قدرشان را نمی دانند، هرگز فراموش نکنید.

همه شغل ها به مهارت خاصی نیاز ندارند و تنها زحمت انجام دادن کار در این امور وجود دارد. کارهایی نظیر بسته بندی کردن یا فروشندگی یا ظرف شستن کارهایی نیستند که فن یا مهارت خاصی بخواهند بلکه از جمله کارهایی هستند که باید برای انجام آنها زحمت کشید. اغلب به افرادی که اینکار ها را انجام می دهند توجهی نمی شود و کارشان مهم به نظر نمی رسد گرچه آنها نیز بسیار زحمت می کشند.

افراد موفق از انسانهایی که برای انجام دادن کار آنها تلاش می کنند و زحمت می کشند، همواره قدر دانی و تشکر گرمی می کنند. شما نیز باید از اطرافیانتان که برای شما زحمت می کشند تشکر کنید و با مهربانی به آنها لبخند بزنید. با این کار هم شما احترام گزاشته اید و هم احترام دریافت خواهید کرد.

۵- افکار دیگران نباید برای شما مهم باشد.

شما هر شخصی Ú©Ù‡ باشید مردم Ùˆ اطرافیانتان شما را مورد قضاوت قرار Ù…ÛŒ ­Ø¯Ù‡Ù†Ø¯ Ùˆ در مورد شما فکرهایی Ù…ÛŒ کنند. این افکار هر چند برای شما خوشایند یا نا خوشایند باشد، نباید بر شما تاثیر بگذارد Ùˆ شما را از راهی Ú©Ù‡ با شناخت کافی بر توانایی هایتان شروعش کرده­Ø§ÛŒØ¯ØŒ باز دارد. نگران نباشید Ú©Ù‡ افکار آنها در مورد شما چگونه است. مهم این است Ú©Ù‡ آنطوری زندگی کنید Ú©Ù‡ دوست دارید Ùˆ به کامتان است.

۶- شنونده باشید تا گوینده

اگر شما فردی هستید که به اندازه ای اعتماد به نفس دارید که کم حرف بزنید و بیش تر گوش بدید بسیار بهتون تبریک میگم. این یک ویژگی مثبت است که در هر فردی وجود ندارد. افراد موفق هر از گاهی صحبت می کنند زیرا دوست دارند در آن لحظات صحبت کنند اما برای اینکه این صحبت ها حس رضایتمندی در انها بوجود آورد یا به خاطر علاقمندی دیگران به صحبت هایشان هیچ گاه صحبت نمی کنند.

۷- امروز بهتر از دیروز

هر فردی قابلیت های متفاوتی با دیگری دارد و همین قابلیت ها ناشی از تفاوتهای ماست. همینطور هر فردی نقاط قوت و ضعفی دارد که شاید این نقاط قوت و ضعف در دیگری پر رنگ تر یا کم رنگ تر باشد. هیچ انسانی کامل نیست و همه ما اشتباه می کنیم. تنها چیز مهم این است که از اشتباهات زندگیمون درس بگیریم و آن ها را اصلاح کنیم. یکی از افکاری که انسان های موفق دارند این است که امروز را بهتر از دیروز می سازم. آنها هر روز اتفاقات دیروز را تحلیل کرده، نقاط قوت و ضعفشان را درمی یابند و برای بهتر شدن تلاش می کنند و دست به کسب و کار موفق میزنند .مسئولیت تمام کارهایشان را به عهده می گیرند و با تکیه بر خود با اعتماد بنفس سعی در بهبود امور دارند.

۸-سوال اصلی هر فردی پشت تعداد زیادی از سوالات اوست.

شخصیت افراد با یکدیگر متفاوت است. اغلب افراد به جای سوال اصلیشون از شما سوالات حاشیه ای Ù…ÛŒ پرسند تا بتوانند راحت تر سوال نهایی شان را بپرسند. هر فردی پشت سوالات خود مخفی Ù…ÛŒ شود تا راحت تر از شما اطلاعات لازم برای رسیدن به جواب سوال نهایی اش را بگیرد Ùˆ یا بتواند از جواب های شما حدس بزند Ú©Ù‡ جواب سوال اصلی اش Ú†Ù‡ خواهد بود. بعضی اوقات از شما به عنوان استاد پرسیده Ù…ÛŒ شود آیا لازم است برای دوره آموزشی این درس خارج از دانشگاه کلاسی را ثبت نام کنم. این دانشجو Ù…ÛŒ خواهد بداند آیا در درس شما به اندازه­ کافی قوی است تا کلاسی نرود Ùˆ وضعیت تحصیلی خود را در این درس Ù…ÛŒ خواهد از شما بپرسد.

در واقع پشت سوال افراد، سوالی دیگر است که شما می توانید آن را از درون سوالات فهمیده و جواب دهید، چرا که آن فرد سوال کننده به پاسخ این سوال نیاز دارد.

۹-کار خود را بادیگران تقسیم کنید

شما در تمام کارها دانش، تجربه، مهارت و تخصص ندارید یا اگر هم این چند ویژگی را داشته باشید وقت برای انجام دادن بعضی از کارهایتان نداشته باشید. تنها موردی که باید رعایت کنید این است که کارتان را با فرد کاردانی تقسیم کنید. افراد موفق هم مانند شما هستند و در بعضی کارها، انجام امور را با دیگران شریک شده یا کاری را به دیگری محول می کنند. آنها بر انجام گرفتن کارهایشان اصرار می ورزند و عقب نمی کشند. پافشاری و تلاش باعث تمایز شما با دیگران شده و باعث می شود کارهایتان زودتر سرو سامان بگیرد.

۱۰-هیچ کس کامل نیست اما من خیلی خوبم

هیچ فردی کامل نیست Ùˆ هیچ کاری تمام Ùˆ کمال نیست. کارهای ما انسانها مانند خودمان پر از عیب Ùˆ نقص است Ùˆ نیاز به اصلاحات دارد. برخورد اولیه شما باعث Ù…ÛŒ­Ø´ÙˆØ¯ تا رابطه شما با دیگران ادامه پیدا کند یا نکند. برای اینکه کارتان ادامه دار باشد باید کارتان را به بهترین صورت تحویل دهید. اگرچه هیچ کاری بی عیب نیست اما عیب کار شما از طریق ارتباطتان با دیگران آشکار خواهد شد Ùˆ از آن آگاه خواهید شد. بگذارید کار پیش برود Ùˆ آنگاه Ú©Ù‡ از عیوب کار آگاه شدید آن را اصلاح کنید.

۱۱-آخرین نفری هستم که

در بسیاری از زمینه ها لازم است تا آخرین نفر باشیم. همیشه و همه جا خوب نیست نفر اول باشیم مثل وقتی که معلم می خواهد سوالات شفاهی از ما بپرسد یا در امتحان رانندگی وقتیکه در صندلی راننده به عنوان نفر اول آزمون می شنید، افسر شما را به دلیل عدم کنترل بر اعصاب رد می کند. در بعضی موقعیت ها نفر آخر باشید مثل آخرین نفری که از تلاش دست بر می دارد و یا آخرین نفری که امیدش را از دست می دهد.

نتیجه گیری

بهتر از ما همیشه است اما این افراد همیشه موفق نمی شوند. همیشه خودتان را باور داشته باشید و امید را در دلتان زنده نگه دارید. همیشه کارتان را به بهترین صورت تحویل دهید، کارتان را با دیگران تقسیم کنید، کم صحبت کنید، به افکار دیگران در مورد خودتان اهمیت ندهیدو هر روزتان را بهتر از دیروزتان بسازید.

+ نوشته شده در پنجشنبه 20 مهر 1396ساعت 18:23 توسط ماهان تیموری | | تعداد بازدید : 19